Víkend otevřených zahrad s ukázkovým svatebním dnem v Rudolfově u Českých Budějovic

11.-12. června jsme byli součástí nádherné akce, při které se otevřely brány hektarového areálu Zahrady nad městem pro širokou veřejnost. Víkend otevřených zahrad je celorepubliková akce, která letos oslavila svůj 12. ročník.  Díky nádhernému prostoru přírody, který vytvořili manželé Kovářovi a spřátelená komunita v Rudolfově u Českých Budějovic, jsme měli možnost připravit svatební menu a nabídnout naše dobroty i v Jižních Čechách. Pravidelně se v tomto místě konají svatby a proto byla nejstarší část areálu Zahrady Anastazie nazdobena svatebně. Mohli jste tak zažít atmosféru svatebního místa aniž byste byli opravdovými svatebčany. A na co dobrého jsme vás pozvali? 

  • Svíčkovou z jelena s karlovarským knedlíkem, šlehačkou a brusinkami
  • Miniburger z hovězího masa, rajčatovým dipem, čedarem, salátem a kaparovou majonézou
  • Trhaný salát s medovým dresinkem, kozím sýrem a pampeliškovým medem
  • Rajčatovou polévku, krevetový špíz na rozmarýnu
  • Trhanou kachnu, kváskový chléb, kimči
  • Sorbety z rebarbory se zázvorem a varianta s jahodami
  • …a také jste si odnesli jejich dobroty sebou domů.

Naše menu se krásně snoubilo se sladkostmi s láskou pečenými od zahrádkářů v Komunitní Naší zahrádce a Vegetárny Impala.  

Organizátoři připravili bohatý program v celém areálu, a tak jste během ochutnávání různých chodů mohli navštívit i obchůdek s dárkovými předměty Tvorimesrdcem.cz. Jsou to autorské dárkové předměty tvořené ženami přímo v tomto areálu. Srdcem celého areálu je centrum rozvoje Měsíčnice , kde se běžně konají kurzy o přírodních zahradách, hojnosti, ženské kruhy a prožitkové semináře.

Byla s námi naše pětiletá dcerka a společně s kamarádkami z místní komunity se radovaly z programu pro děti. Díky malování na obličej se rázem proměnily v malé vílečky a ladili s Vílí stezkou., kterou mají v Komunitní Naší zahrádce.

Mrkněte na FOTOREPORTÁŽ od naší fotografky Marti: a rázem se přenesete na toto báječné místo a alespoň pohledem ochutnáte naše svatební menu: